uskutečněné akce

Výjezd č.97 - DD Pyšely IV

16.4.2005

Foto z akce Před cestou do Pyšel musel principál Karel přemýšlet o tom, jak napravit potupnou fotbalovou porážku Múzického týmu 2:13 z minulé návštěvy. Volba padla na Bengas a i fotbalově zdatné herce z Dejvického divadla Davida Novotného a Ivana Trojana. Naše výprava byla velkolepá, na pumpě za Průhonicemi se setkali tři auta a čtvrté se sponzorem PetremVopelkou a jeho dcerou přijelo později.

Po příjezdu do areálu DD jsme zjistili, že se tu leccos změnilo k lepšímu, jídelna je přívětivější a změnila se i spousta dalších drobností. My jsme se pak pro změnu nastěhovali do velkého obýváku v 1. patře. Tady se odehrálo první múzování. Věrka zazpívala písničku a pak už se šlo na pohádku o lvu a býcích. Táňa Vilhelmová ji jiskrně vyprávěla, malé býky hráli malí kluci kouzelně, David mluvil velmi věrohodně lva, ale nejúchvatnější byl druhý, herecky aktivní lev Ivan Trojan. Ten využil ve lví miniatuře snad všechny své komické vlohy a tvrdě zaútočil na bránice všech přítomných.

Po pohádce jsme se přesídlili do vedlejší ložnice, kde exceloval kouzelník. Figurantovi Michalovi byl už podruhé prohnán hlavou šátek, asistentkou se stala i teta Marcela, která hrdinně a vytrvale střihala a střihala…a stříhala a se stříháním spojená šprťouchlata snášela hrdinně.

Po mágovi následovalo stěhování za kouzelníky rytmů a melodií do tělocvičny. Tělocvična byla ovšem kdysi kaplí a její chrámová akustika se stala pro Bengas nepřítelem. I přes pomoc aparatury se pod klenbou jejich plnokrevná muzika měnila v hučící kouli. Přesto to s námi se všemi jen šilo. A to až do oběda.

Tedy …. u výdejního okénka jsme zjistili, že obědem pro nás bude tentokrát jen polévka. Došlo prostě k nedorozumění, ale vůbec to nevadilo. Polévku jsme snědli mezi dětmi, pak jsme na zahradě dostali tři krásné, voňavé a chutné bábovky se stejně chutnou kávou a náhle růžolící paní ředitelka se nám omlouvala za to, co možná ani nezavinila.

Kolem stolů se, stejně jako předtím v místnostech zasvěcených múzování, hemžili reportéři, které sem pozvala Klára Chábová. Zřejmě přijeli za Táňou Vilhelmovou a Ivanem Trojanem, byť jsme byli zpovídáni a foceni všichni. Zdejší kluci mezitím trénovali na slíbený fotbalový mač, ale celkem ochotně se nechali odvolat do pokoje, ze kterého jsme udělali místnost divadelní.

A tady se odehrála cikánská pohádka o princezně vlkodlaku. Starou cikánku velmi dobře zahrála blondýnka Kateřina, Ondra jako cikánský voják sice šaškoval, ale zrnka hereckého talentu byla i přes producírování zřejmá. Malý král by si zasloužil ocenění za vzornou spolupráci s režisérkou Věrkou a oba vlkodlakem roztrhaní vojáci Pepa a Michal se mohli přetrhnout snahou a hráli tedy i mírně sadistické lékaře.

Ivan Trojan se proměnil v podivnou bytost Štárja Khengero – Čtyřokého a všechny přítomné překvapil grimasami i hlasem , který tomuto stvoření propůjčil. Ten by se dal možná připodobit k mutující Janis Joplin transponované o oktávu výš. Velmi náročná kreace, ale na Ivanovi nenechala stopy. Při další várce kouzel a v tělocvičně při Bengas už působil zcela soustředěně, stejně jako my ostatní. A na hřišti při fotbale se stal Ivan dominantní osobností, strůjcem úspěchu týmu Múz. Výsledkem byla tentokrát i po prodloužení remiza 4:4. Vzhledem k tomu, že zdejší tým si přiváží odevšad poháry a medaile, je tento výsledek múzáků, kteří spolu hráli poprvé a v případě Bengas byli hendikepováni i tisíci vykouřených cigaret skoro senzací. V týmu hostí vynikal kromě Ivana i buldočí David Novotný a v bráně baskytarista Bengas Martin. Ostatní střídali dobré momenty s horšími. U domácích zářili hlavně Honza a Dominik, ale i brankář zabránil několika skoro jistým gólům.

Paralelně s fotbalem probíhala soutěž v žonglování. Tu stihl ještě po fotbale vyhrát Honza a dostal jako cenu diabolo. Druhou oceněnou byla další z místních Kateřin, která prokázala velký talent a odnesla si flower sticky.

Co dodat na závěr? Ryba tady voní od hlavy. Nová paní ředitelka sem vnesla čerstvý vzduch, i obměna personálu je jasnou změnou k lepšímu. Snad vyjdou i velkolepé plány na přestavbu domova. Ovšem sehnat na ní 60 milionů, to nebude jednoduché.

I v nedokonalém prostředí se ovšem dá dobře žít, když je dobrá vůle. A tu Vám milí pyšelští moc přejem!

Ale vrtá mi hlavou, co uděláme s fotbalovou odvetou, když lepší sestavu už nemáme!?


Návštěvníci/účastníci: Renata Němečková + Žuli, Věra Slunéčková, Táňa Vilhelmová, Bengas (Martin, Miguel, Radek, Robert), Paul Merild, Karel Navrátil + Dixi, David Novotný, Ivan Trojan, Petr Vopelka; Klára Chábová, Šárka Vopelková, Jaroslav Krakonoš Bureš (řidič, kameraman a zvukař), Jakub Poncar

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz