uskutečněné akce

Výjezd č.85 - DD Korkyně III (2. návrat)

19.12.2004

Foto z akce A zase do Korkyně. Sem už jezdíme jako domů a jako domácí nás tu také přijímají. Tentokrát se nám děti ovšem trochu pletly. Byly tu totiž na návštěvě také klienti Azylového domu tří přání a tak nám nebylo zcela jasné odkud kdo je. Ono to ale nebylo zas tak důležité. Podstatná byla atmosféra a to, že se děti bavily, že nadšeně zpívaly jak písně fénixí, čechomorské, arabské i africkou Tambolaka na mokili a že se s nadšením pouštěly do hereckých kreací při dramatizovaných pohádkách i při animaci písniček.

Paul tu našel skvělého partnera v kouzelníkovi Jardovi, který jedno kouzlo dokonce předvedl tak dobře, že mu Paul přiznal dovednější práci rukou než má u tohoto kozla on sám. A prohlásil, že kdyby to bylo z časových důvodů možné, hned by si vzal Jardu do učení a pokusil se z něj vychovat profesionálního mága.

Podle svého slibu jsme dětem přivezli diabola a flower sticky, takže nám žonglovaly skoro do všeho ostatního múzování, ale nijak to atmosféru nenarušilo.

Fanda byl asi nejvervnější z dětí a předváděl se jak při žonglování, tak jako voják v pohádce o princezně vlkodlakovi, stejně skvělá byla i princezna Denisa, nebo stará cikánka Veronika. Bezvadná byla i malá zlatovláska Petra. A to jak v pohádce, tak při bubnování a dalším dovádění.Nesmíme ovšem zapomenout na všechny aktéry pohádky o lvu a býcích, kteří byli neméně dobří. Vynikající byli i malí bubeníci, kteří okoukávali Jacquesovy bubenické fígle. Škoda jen, že nedorazil Robert ze Střepu, pro kterého jsme vezli djembe. Snad mu ho doručíme do Vánoc.

Jacques, který trochu zaspal odjezd z Prahy málem před bubnováním nakrmil želvu svou bundou. Nevšiml si totiž, že na akváriu není sklo, ale další škody jsme tentokrát nenapáchali.

Oběd byl skvělý, pouze vegetarián Mouin si dopřál až odpoledne při ochutnávání vánočního cukroví. Skvělá byla tentokrát i procházka se psy. Uschi Jany Fabiánové se snášel s místním retrívrem Ozzym velmi dobře a na procházce soupeřili o přízeň Dixiny, která ovšem, jako obvykle dávala přednost klacíkům a opět sklízela obdiv za své stromolezecké kousky.

Po návratu jsme si opět zazpívali a zatančili. Jana Fabiánová tu sice nenašla dostatečně aktivní adepty tance, ale sama tancovala na arabské písničky skvěle a vysloužila si neutuchající potlesk.

Na všech dospělých už trochu byly znát únava z předvánočního maratonu, ale setkání se zdejšími dětmi i dospělými bylo moc příjemné. Hezké Vánoce na shledanou v Novém roce!


Návštěvníci/účastníci: Jana Fabiánová + Uschi, Paul Merild, Jacques Moliba, Karel Navrátil + Dixi, ZIRIAB (Marwan + Mouin); Jaroslav Krakonoš Bureš

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz