uskutečněné akce

Výjezd č.69 - DD Pyšely III (2. návrat)

28.8.2004

Foto z akce Úžas a překvapení na každém kroku. Tak by se dala charakterizovat v pořadí 69. návštěva interpretů pod vlajkou Múz dětem dětí v nezáviděníhodné situaci. Tentokrát jsme byli už potřetí v dětském domově v Pyšelích.

Překvapením číslo 1 bylo zjištění, že je tu nejen nová pan ředitelka, ale i zde se čerstvě upustilo od nevhodné praxe, kdy děti bydleli odděleně podle pohlaví a věkové kategorie. Rozdělení do skupin simulujících rodiny si nadšeně pochvalovaly děti i vychovatelky.
Překvapením číslo 2 byla vstřícnost dětí a jejich ochota pustit se s námi do jakéhokoli múzického dobrodružství.

Napjatě přihlíželi hře na rozhlasové natáčení a ochotně vytvářeli potřebné ruchy. Bylo to samozřejmě způsobeno i kvalitou herců, kteří jim tuto hru zprostředkovávali. Dana Syslová, Simona Vrbická, Jak Hartl i Jan Vlasák patří k těm hercům jejich ž kvalitu mohli děti poznat i na televizní obrazovce. A kvalitu reprezentovali i hudebníci. Marwan Solaiman a Mouin Abu Chaim jsou špičkovými interprety arabské hudby a jejich žerty děti dokázali ocenit stejně jako jejich fotbalové umění při odpoledním zápase.

Jacques Moliba zase dokázal z dětí a múzických kolegů vytvořit skvělý sbor, který neúnavně zpíval africké písničky. Karel Navrátil celou akci jako principál dirigoval a jeho kytara a zpěv dovedly děti ke zpěvu tentokrát písní domácích. Magii dne stráveného s múzami doplnil kouzelník Paul Merild nad jehož kousky zůstával stát rozum nejen dětem, ale i těm, kteří ho znají.

Děti ovšem stejně žasly nad akrobatickými kousky múzácké fenky Dixi, která lezla na stromy a neúnavně se s nimi přetahovala o klacky. Simona Vrbická a Dana Syslová se při zmíněném fotbalovém utkání, které mimochodem skončilo házenkářským skóre 14:14, bavily o všem možném i nemožném s děvčaty, mezi nimiž byla mimo jiné i Barborka, která byla nedávno pro týrání odebrána rodičům. Tento případ rozebírala hojně média, ale Barborce pomáhala spíš než medializace jejího případu slova a něha obou hereček.

Dojem z návštěvy byl nesmazatelný a útěchou při loučení byla jen vidina brzkého návratu, který je pro akce o.s. Múzy dětem příznačný.


Návštěvníci/účastníci: Dana Syslová, Simona Vrbická, Jan Hartl, Paul Merild, Jacques Moliba, Karel Navrátil + Dixi, Jan Vlasák, ZIRIAB (Marwan + Mouin); Věra Roubalová, František Kostlán, Jaroslav Krakonoš Bureš

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz