uskutečněné akce

Výjezd č.68 - DD Broumov II (návrat)

26.8.2004

Foto z akce Podruhé jsme navštívili Broumov ve čtvrtek před koncem prázdnin. I tentokrát tu byly maličké děti ze speciální mateřské školy + větší děti z dětského domova. Ti nejmenší si s námi začali hrát bezprostředně po našem příjezdu, větší byly trochu zaražené. Také jich tu bylo jen pár, protože ti ostatní byli na pětidenním cyklistickém výletě. S maličkými jsme ovšem tentokrát řádili až až! Inscenovali jsme s nimi totiž dvě písničky. Obě sice trochu morbidní, ale pro děti možná právě proto velmi poutavé. První byla píseň Krystýny Skalické o Marušce a Ivánkovi, které i po smrti spojí havran. Představitelé Marušky, stromu, kamene, hlíny i ostatních postav se zhostili své role s nadšením a velkým nasazením. I havran v podání pubertou již postiženého Martina nakonec mával křídly velmi přesvědčivě.

Mezi písničkami děti uchvátil Toníček Novotný se svým maňáskovým minipitbulem
Alíčkem. To vše se ovšem odehrálo až po obědě, před kterým jsme se dětem stihli jen představit několika písničkami, pár kousky oblíbeného Alíčka a přípravou na odpolední společné divadélko.
Protože jsme svůj příjezd potvrdili na poslední chvíli, nezbyl na nás oběd, ale bohaté pohoštění nám ho bohatě vynahradilo.

Původně jsme si představovali, že i tady proběhne fotbalové střetnutí mezi domácím a múzickým týmem, ale absence větších fotbalistů by nás stavěla do příliš velké výhody. Zvlášť s bývalým fotbalovým profesionálem Davidem Novotným. Všichni tři herci se ovšem bezvadně zapojili do tvorby dalšího písňového dramatu Mezi horami. V něm se děti opět ukázaly jako nadšení a přesvědčiví herci.

Stejně nadšenými žáky byli i při základech bojového umění wu-šu, které jim předváděla Ljuba Krbová. Petr Vopelka s dcerami byli tentokrát trochu méně aktivní, což bylo dáno jejich aklimatizací po návštěvě Austrálie.

Po jejich odjezdu přijeli v deští velcí účastníci cyklistického výletu a byli poněkud šokováni přivítáním, které jim připravili hlavně Krystýna s harmonikou a v roli klauna David Novotný. Víc než srdečné loučení bylo provázeno provazci houstnoucího deště, které se pokoušel jen částečně úspěšně zahánět bubnováním Karel. Déšť ovšem vůbec nenarušil atmosféru radosti. Opakovaným žádostem o brzký návrat se pokusíme vyhovět co nejdřív.


Návštěvníci/účastníci: Ljuba Krbová, Krystýna Skalická, Věra Slunéčková, Karel Navrátil + Dixi, David Novotný, Toníček Novotný, Jan Potměšil; Lenka, Šárka a Petr Vopelkovi, Jaroslav Krakonoš Bureš

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz