uskutečněné akce

Výjezd č.67- tábor Slunečnice - Kožlany

22.8. - 23.8.2004

Foto z akce O prázdninách je většina dětí z dětských domovů na různých táborech a my jsme také jeden navštívili. Pořádal ho už počtvrté pro děti z dětských domovů západočeského kraje nadační fond Slunečnice ve spolupráci s o.p.s. Tady a teď v krásném údolí u Kožlan. Tucet umělců nejrůznějších národností přepadlo tábor "V Tišině" v neděli ráno. Mezi vedoucími nás přivítala i Miss ČR z roku 1999 Helena Houdová, která tu každoročně tráví čtrnáct dnů s dětmi.

Múzy a "múzáci i tady děti nadchli a strhli do nejrůznějších umných a uměleckých her.

Jacques Moliba je během dvou dnů naučil dvě strhující africké písně a arabské duo Ziriab obohatilo dětský repertoár o písně z Orientu, žonglérka Renata Němečková vedla žonglérskou dílnu a večerní temnotu prosvítila za doprovodu arabských rytmů létajícími pocdhodněmi. Herec David Novotný předvedl dětem jak hraje fotbal hlavní představitel filmiu Non plus ultras, ale ve fotbalovém nasazení za ním nezůstali POZADU ani mim Toníček Novotný, herečka a zpěvačka Věra Slunéčková a tři exotičtí hudebníci. Utkání skončilo spravedlivou remízou 7:7.

Loutkářka a harmonikářka Krystýna Skalická učila děti na akordeon a u zvukové aparatury se zpívalo, tančilo a hrálo v každou denní i večerní dobu.Tábor se díky naší návštěvě proměnil v cirkusovou manéž i baletní školu. Indické a další orientální tance se děti učily od Aničky Vlasákové.

Do všeobecného jásání se stejně nadšeně jako děti zapojili i všichni vedoucí. Helena Houdová soupeřila v neposednosti i s těmi nejživějšími dětmi a vedoucí a hlavní organizátorka tábora Míša tančila jak o život.

Společné hrátky občas vystřídalo společné stolování a večer nechyběl ani nezbytný táborák. Principál Karel Navrátil odjížděl s rukama otlučenýma od bubnů a prsty obolavělými kytarou, na níž neúnavně doprovázel místní neodbytné zpěvačky.

V pondělí, po ranním odjezdu kouzelníka, minimalistického mima a principála přišel na řadu i kurz ve vázání kravat, kterého se kupodivu aktivně zúčastnily i dívky. Uzlům na firmou Otto Blanc darovaných kravatách vyučoval múzácký řidič a kameraman Krakonoš.

V průběhu návštěvy se dokonce poroučelo i dešti. Africké bubnování jej přivolalo, aby kouzelník Paul Merild vzápětí vykouzlil slunce. A slunce na dětských tvářích provázelo návštěvníky i při odjezdu.Slíbili jsme si, že dětské domovy, z nichž sem děti přijely budeme navštěvovat i v průběhu školního roku.


Návštěvníci/účastníci: Renata Němečková + fenka Žoli, Krystýna Skalická, Věra Slunéčková + pes Vojta, Anna Vlasáková, Paul Merild, Jacques Moliba, Karel Navrátil + fenka Dixi, David Novotný, Toníček Novotný, ZIRIAB (Marwan + Mouin); Eva Procházková, Jaroslav "Krakonoš" Bureš

Otto Blanc s.r.o.
Fotografie Video

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz