uskutečněné akce

Výjezd č.66 - DD Litoměřice III (2. návrat)

27.7.2004

Foto z akce Při návštěvě dětského domova v Litoměřicích nelze nehýřit superlativy. Prvorepubliková vila, jejíž potenciální majitel se zřekl restitučních nároků, když zjistil k jakému účelu slouží, je téměř nepoškozená obdobím komunismu a navíc je na snad nejhezčím pozemku v Litoměřicích. Terasy, bazém, obrovská zahrada plus světlé, krásné a kultivované prostředí opět udivilo všechny múzy a múzáky.

Nejslavnější z nich tentokrát byla Bára Basiková, kterou přivezl z Karlových Varů její manažer. Stejně dobře ovšem dětem zpívala i Pavla Kapitánová, obrovský úspěch sklidila žonglérka Renata Němečková, brilantní a pro děti fascinující úvod obstarala divadelnice Dana Vacková, kterou nepoznamenala ani ranní dezorientace v kalendáři. Kouzelník způsoboval otevřená ústa dětí, vychovatelek i nás ostatních a Tereza předváděla před domem úspěšné taneční kreace.
Dětí tu tentokrát bylo podstatně méně než při našich předchozích návštěvách, ale na intenzitě zážitků to určitě neubralo. Do kouzlení, tanců i divadelních improvizací se zapojovali všichni, jen Bára s manažerem se občas ztratili a v ústraní řešili jakési obchodní záležitosti. Jejich absenci ovšem ostatní bez problémů zaplnili.

Problémem nebyl počet dětí, ale trochu nás překvapila jejich skladba. Repertoár obou zpěvaček počítal s trochu starším publikem a textilie od fy Otto Blanc, které jsme tentokrát vzali sebou, měly být odměnami pro podstatně starší dívky, než tu byly. Starší byli pouze naši pomocníci Emil, Martin a Vašek. Ti nám nejen pomáhali, ale také se ochotně zapojovali do divadelních etud a Martin je navíc tak talentovaným žonglérem, že mu Renata nechala své žonglérské míčky. Velmi dobře zvládal i diabolo a s flower sticky také zahanboval všechny kromě Renaty.


Návštěvníci/účastníci: Bára Basiková, Tereza Indráková, Pavla Kapitánová, Renata Němečková, Dana Vacková, Paul Merild, Karel Navrátil + Dixi, Jakub Zahradník; Jaroslav Krakonoš Bureš

Otto Blanc s.r.o.
Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz