uskutečněné akce

Výjezd č.55 - DD Písek II (návrat)

17.4.2004

Foto z akce Do Písku jsme se těšili už proto, že nám vedoucí vychovatel pan Koreš dával zprávy o tom, jak velcí kluci hrají na bubny, které od nás dostali i proto, že jsme i tady při první návštěvě uvízli kouskem srdce. Po příjezdu jsme zjistili nejen to, že na Františka už netrpělivě čeká malá A… a na nás ostatní řada dalších dětí.

Štepánka Čechová také rozdala místním dětem hry a další dárky, které pro ně vyrobili její školní svěřenci v Praze.

V jídelně se zatím stavěla aparatura. První ji vyzkoušeli zdejší muzikanti. Sice se trochu škrtili při zpěvu, ale instrumentálně byli velmi obstojní. Také sklízeli zasloužené ovace. Fénix tentokrát zabrousil do kuchyně Čechomoru a zahrál podstatnou část svého Velikonočního oratoria, ale to vše až po obědě. Ten trochu pokazilo umístění malého hosta z jiného dětského domova mimo společenství hodujících k malému stolku, ale jelikož nevypadal ani smutně ani vztekle, snad to nebyla přílišná křivda.

Oběd byl skvělý stejně jako děti. Jen kuchařkami mistrovsky vytvořený sladký dezert nám děti trochu záviděly. Jelikož se nám však nelíbilo hodovat a dívat se na lačné oči dětí, skončila podstatná část sladké tabule v dětských ústech. Na odpoledne pro nás byla připravena také sportovní soutěž. Múzáci se rozdělili mezi děti a na hřišti se odehrávala lítá bitva. Na celé čáře zvítězilo družstvo kapitánky Markéty, ale o výsledek přece nešlo.

Po hrách sportovních jsme se ještě na chvíli vrátili do tělocvičny k malování a pak už nastalo loučení. Opravdu smutná věc, ale s vidinou příští návštěvy toho smutku snad nebylo k nevydržení. Písecké děti nám ovšem v duších uvízly hodně hluboko.


Návštěvníci/účastníci: Věra Slunéčková, Zuzana Velebová, Martin Čech, František Kostlán, Karel Navrátil, Jan Noha, Antonín „Toníček“ Novotný, Ivo Procházka; Štěpánka + Šimon Čechovi, Lenka + Šárka + Petr Vopelkovi, Jaroslav Krakonoš Bureš

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz