uskutečněné akce

Výjezd č.51 - DD Budkov II (návrat)

26.-27.3.2004

Foto z akce Co do počtu interpretů asi největší byla naše druhá moravská minišňůra. Sedm muzikantů kolem King Goerge, tři členové Fénixu, stálý múzický kouzelník Paul, Milan „Hugo“ Forman s kolegyní Simonou a nakonec čtyřnohá návštěvnice Dixi. V pátek odpoledne jsme do Budkova přijeli na etapy. Kolem exotického přítele Jima Hendrixe King George s kapelou poskládanou v československém duchu se s dětmi houfovali i vychovatelé přilákaní zřejmě jeho exotickým vzezřením, ale také „dechaři“, kteří rozezněli klubovnu improvizacemi na saxofon a trombón.

Pravou návštěvu ovšem nastartoval až příjezd druhé části party kumštýřů. Byli tu totiž staří známí Paul, Karel a Krakonoš a navíc vděčný objekt dětského mazlení fenka Dixi. Dvoudílná návštěva tedy dostala ten pravý spád až v pátek v podvečer. Zato to ovšem byla učiněná smršť! Děti na našich zádech a nástrojích, běhání parkem a samozřejmě také pohádky, kouzla a..muzika. King George ukázal co obnáší černošský temperament a nadchl vychovatele i návštěvníky, jenže děti měly přece jen trochu odstup. Možná působila jazyková bariéra, možná byl až moc „odjinud“, ale onen pravý bezprostřední kontakt nenastal. Ten přišel až po jeho odjezdu do Jihlavy. To se smazaly rozdíly mezi návštěvníky a domácími a zavládla atmosféra, z níž se nám odjíždělo těžko. Loučení ulehčil jen slib, že ráno zase přijedeme.

A ráno bylo snad ještě lepší! Učili jsme se písničky, děvčata nakonec přes všechno zdráhání dala do kupy šlapající taneček, řádili jsme v parku, zjistili, že poník Ferda je lépe ošetřovaný než při naší první návštěvě, děti malovaly o 106 a vůbec jsme si užívali. Dobré bylo i to, že jsme opět produkce rozdělili do různých koutů Budkovského zámku. A nakonec přišlo přemlouvání k co nedřívějšímu návratu. Slibovali jsme rádi a nadšeně. Snad to vyjde v létě, kdy tu budou mít bazén. Na shledanou ve vodě.


Návštěvníci/účastníci: Simona Cmíralová, Tereza Indráková, Liboš Fryc, King George, Jozef Láska, Milan Hugo Forman, Paul Merild, Karel Navrátil + Dixi, Jan Noha, Swetja - Svítek, Zdeněk Šak, Jaroslav Vacík, Petr Zimák; Jaroslav Krakonoš Bureš

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz