uskutečněné akce

Výjezd č.50 - DD Česká Lípa II (návrat)

14.3.2004

Foto z akce Mezinárodní byla sestava, která se vydala v neděli ráno na jubilejní padesátou návštěvu múz - tentokrát do České Lípy. S arabskou hudbou a zdvořilostí jeli za dětmi dva Syřané a jeden Libanonec, mezi divadelníky z Buchet a loutek byla i původně Slovenka Zuzana. Zbytek jsme byli Češi jak poleno.

Přivítání v České Lípě bylo trochu poznamenáno nedorozuměním. Z neznámých důvodů nás čekali v 9.00 a my přijeli podle původního plánu před jedenáctou.

Arabská hudba ve spojení se vstřícností a nadšením dětí ovšem počáteční drobné disonance rychle odplavily. Po brzkém obědě, na který si nás rovnoměrně rozdělily všechny tři zdejší skupiny jsme se dali opět do muzicírování. Robert se pustil s dětmi do výroby horkovzdušných balónů a divadelníci chystali scénu.

O překvapivě kvalitní hudební produkci se postarali i místní muzikanti Miky a Robin, Introvertní Miky hrál na klávesy a jeho přednes i fakt, že téměř nepoužíval naprogramované podklady svědčí jak i talentu tak o citu. Totéž platí o kytaristovi Robinovi, který fascinován Karlovou kytarou dokonce oželel svou odpolední vycházku.

Buchty a loutky pak v jednom z pokojů zahráli technicky i herecky dokonalé představení O žabákovi Valentýnovi. Bylo to pěkné, ale přece jen šlo o představení, do něhož děti nemohly aktivně vstupovat - takže trochu mimo naše mantinely. Po představení si ovšem děti důmyslné loutky dostatečně osahaly a vyzkoušely.

Karel tentokrát sportoval a sehrál s místní reprezentantkou ve stolním tenise Dášou vyrovnaný třísetový zápas. V samém závěru podlehl, ale na příště je sjednána odveta. Na hřišti se mezitím odehrávaly pokusy o let horkovzdušných balónů. Při těch prvních docházelo k haváriím i požárům, ale nakonec se dílo podařilo a balón se nad Českou Lípou vznášel pěkně dlouho.

V budově mezitím neúnavně hráli a zpívali naši arabští kolegové i s dětmi, které je vzaly za své nejen pro jejich skvělé chování a muziku. Zaslechli jsme i větu „škoda, že nejsou Romáci“. Na fotbal už čas nezbyl, ale i tak se návrat do Lípy náramně vydařil. Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili v Deštné v dětském domově utajeném všemi informačními materiály a domluvili se na návštěvě s nadšenou vychovatelkou a dětmi, které nám předvedli část nacvičovaného tance. V dubnu tedy jedeme s herci do Deštné.


Návštěvníci/účastníci: Radek Beran, Zuzana a Vít Bruknerovi + Toník a Mikuláš stejného příjmení, Haitham Farag, Mouin Abu Chahim, Karel Navrátil + Dixi, Robert Smolík, Marwan Al Solaiman; Jaroslav Krakonoš Bureš

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz