uskutečněné akce

Výjezd č.48 - DD Potštejn II (návrat)

7.3.2004

Foto z akce Gejzír energie. Tak by se dal dvěma slovy věrně popsat návrat Múz do DD v Potštejně. Tu energii nevydávali ovšem jen návštěvníci. Bylo to oboustranné a nadšení tentokrát nepolevilo ani na chvíli.

Jako hlavní aktéři s námi za dětmi jeli mladí divadelníci z královéhradeckého divadla DNO. Předcházela je skvělá pověst, které nezůstali dlužni ani chloupek. Po společné bubnovací rozcvičce rozjeli představovací píseň ve zběsilém balkánském rytmu - a pak už šlo vše ráz na ráz.

Svižnému tempu se přizpůsobil i kouzelník, který běžně pracuje s odmlkami a dramatickými pauzami, ale nelze říct, že by při této návštěvě nezbyla chvilka na soustředěný poslech jemnějších písniček nebo na malování.

To jen atmosféra byla nabitá energií. Breakdancoví tanečníci Láďa s Petrem se od posledně rapidně zlepšili, přibyla skvělá břišní tanečnice Žaneta (ta se mimochodem předvedla při obědě jako skvělá kuchařka a navíc měla ve svém pokoji pořádek, který vyvolal v nejednom návštěvníkovi pocit zahanbení).

Zpěv a hudba protkali společný svátek múz pestrým předivem rytmů a melodií, v němž kterých domácí rozhodně nezůstávali pozadu. Mirek zahrál svojí písničku, (na kytaru) která nám steskem po nepřítomném otci připomněla, kde to vlastně jsme.

Lucka (nemocné oko) krásně a čistě zpívala a hejno menších kluků se na zahradě nadšeně přetahovalo o klacíčky se čtyřnohou návštěvnicí Dixinou.

Na závěr přišel na řadu i čardáš a dobrou žačkou se ukázala zejména Johanka ze DNA. Všichni hradečtí divadelníci byli skvělí a děti jásali i při příbězích poměrně drsných.

Už abychom byli zpátky v Potštejně.


Návštěvníci/účastníci: Johana Švarcová, Zuzana Vítková, Barbora Kratochvílová, Jiří Jelínek, Jan Kratochvíl, Paul Merild, Karel Navrátil + Dixi, Jan Noha; Jaroslav Krakonoš Bureš

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz