uskutečněné akce

Výjezd č.45 - DD Radenín II (návrat)

28.2.2004

Foto z akce „Ahóóoj! Je s váma ten bubeník - Honza? A kde jste nechali kouzelníka?“ Takhle nás vítaly děti před zámkem v Radeníně. Tenhle múzácký návrat byl velmi náročný pro sluchová ústrojí všech návštěvníků, ale jinak jsme odjížděli z masopustního Radenína víc než spokojeni.

Jenže než jsme se s dětmi a vychovateli rozloučili, stihli jsem toho společně spoustu. Kromě společného oběda a prohlídky většiny trochu zpustlého zámku, ve kterém DD sídlí, jsme byli skoro pořád v tělocvičně. To je prostor, jemuž se většinou vyhýbáme, protože nám většinou nevyhovuje akusticky, ale zdejší žíněnky lavice a světlem zvenčí prozářený prostor nás sem tentokrát nalákaly. Navíc byla jídelna, kde jsme s dětmi dováděli minule rozkopaná, takže jsme vlastně neměli na výběr. V tělocvičně aspoň zafungovala naše aparatur a dostatečně se tu uplatnila bicí souprava Davida Landštofa. Pro naše uši dokonce víc než dostatečně.

Kapela DNES JAZZ si pro děti připravila originální úpravy hudebních motivů z večerníčků, víc však kupodivu zabíraly skladby jiné. Zřejmě jsou pro děti večerníčky příliš žhavou současností, než aby si z nich dovedly dělat legraci.

Velmi je však zaujal mim Zdeněk, jehož produkci neustále komentovaly. Hádaly se je-li Zdeněk právě rybářem, jestli je lupič, nebo oběť karbaníků atd. Hlavně děvčata se pak s vervou učila základy pantomimy. Třeba chůzi na místě nebo osahávání neexistující stěny.

Premiéru tu měl také dětský zvěřinec. Věrka Slunéčkové příběh holčičky proměněné v pejska přetvořila do podoby tvůrčí dílny, v níž měly skupiny dětí za úkol na svět naštvaného pejska přilákat a vlastně ochočit. Tenhle úkol zaujal skoro všechny, jen větší slečny se trochu styděly. To ty malé byly zaujaté múzováním natolik, že se k prohlídce zámeckého parku zapoměly obout a skotačily ve sněhu v bačkůrkách. Snad následkem naší návštěvy nebude velké nachlazení.

Ale zpět do tělocvičny. Tady nakonec zvítězila síla. Ne fyzická. Ale zvuková. Nejhlasitější a u kluků nejoblíbenější jsou samozřejmě bicí, takže k odjezdu tentokrát nezavelel čas, ale naše, už v úvodu zmíněné krutě trpící sluchové orgány. Uši ne uši, bylo to s váma děcka fajn a těšíme se na shledanou.


Návštěvníci/účastníci: Věra Slunéčková s psím hercem Vojtou, Michal Doležal, David Landštof, Karel Navrátil, Zdeněk Tomeš, Ondřej Zátka + Jaroslav Krakonoš Bureš a chlupáč Vojta

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz