uskutečněné akce

Výjezd č.38 - DD Kralupy nad Vltavou II (návrat)

21.12.2003

Múzy opět zavítaly na místo svého úplně prvního výjezdu během větrného nedělního dopoledne. Tradičně variabilní sestava skupiny Fénix byla tentokrát doplněna kouzelníkem Paulem Merildem a loutkoherci Milanem Hugo Formanem s pomocnicí Simonou.

Tímžto pádem se tedy hrálo a zpívalo, chrastilo a hrkalo, kouzlilo a žaslo a vyprávělo.

Domov v Kralupech je vlastně spíše taková větší vila, což vytváří příjemnou domáckou atmosféru. Jediná připomínka souvisí s faktem, že hostit ve vile dětský domov znamená mnohé prostorové kompromisy, a tak některé místnosti působí trochu stísněně. Nejinak je tomu s jídelnou, která byla vyhrazena pro múzí produkci.

Díky lenošnému počasí, poměrně časné dopolední hodině a také vpádu vánoční squadry Rádia Impuls chvíli trvalo, než se ospalé děti z přesilovky dospělých nájezdníků vzpamatovaly, ale pak se rozproudily jak se na návrat Múz sluší. Nakonec došlo i na jam-session, při němž vypečenými rytmickými finesami vynikali zejména jinak celkem introvertní sourozenci Pepa a Petra.

Po společném obědě se ještě pohádkovalu, Hugo Forman se Simonou děti zaujali chytrými pohádkami Aloise Mikulky a jejich neméně chytrou interpretací, společně jsme si opakovaně zazpívali Fénixí koledy a po několikrát odkládaném konci obcování s múzami se děti s múzáky a múzami rozloučili a odešli každý směrem ke svým Vánocům.

Upřesnění: z návštěvníků se ještě v podvečer stali reprezentanti a činnost Múz předvedli na velkém jevišti v Praze Na Příkopech při akci Panenka pro UNICEF. Paulova kouzla, Hugovy pohádky a koledy Fénixu tak snad připoutaly pozornost vánočně naladěného publika k dalším nezáviděníhodným osudům dětí.


Návštěvníci/účastníci: Milan Hugo Forman, Simona Cmíralová, Paul Merild, Linda Vávrová, Zuzana Velebová, Marie Zicháčková, František Kostlán, Karel Navrátil, Jan Noha

Rádio Impuls
Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz