uskutečněné akce

Výjezd č.35 - DD Krompach

6.-7.12.2003

A zase něco jiného. Tentokrát přijeli múzy a múzáci jako hosté na Andělský den, který v Krompašském DD pořádalo letos už po páté o.s. Letní dům. Náš sobotní příjezd předcházel dost těsně Adventní slavnosti v místním propůjčeném kostele. Dvojčlenný fragment Fénixu se v programu neztratil a skvělou atmosféru, plnou andělských křídel, rouch, tváří a postav důstojně doplnil písněmi za vokálního doprovodu dejvického sboru Pěvci.

Následovala večerní opulentní hostina pro všechny anděly z místa i okolí. Paulova kouzla způsobila, že brady padaly i andělským bytostem. Místní tanečnice předvedly výrazový tanec na hudbu manželů Havlových a tanec na téma příchod prvního sněhu vyvolal bouřlivý potlesk. Po dalších koledách v podání Pěvců zazářil jejich nejtmavší člen Pěvců Jacques Meliba. S Karlovým bubnem předvedl rytmická kouzla africká a osvěžil dětem konžské písně, které je učil už na letním táboře. Poslouchat a sledovat jeho ruce i práci s dětmi bylo úchvatné. Předběžně je domluvena Jacquesova účast na Múzických návštěvách.

Neméně fascinující bylo sledovat dětské taneční, pěvecké a recitační výkony. Na dětech byla velmi znát jejich několikaletá spolupráce s Letním domem. Jejich tvůrčí zaujetí by jim mohli závidět absolventi leckteré ZUŠ. Fénix ve složení Karel Navrátil a Iva Latináková pak zpíval a učil děti své koledy až do 23. hodiny, kdy se ozval rezolutní pokyn „spát“ z úst pan ředitelky.

Neděle (po noci v penzionu Na Vyhlídce) byla ve znamení různých, více, či méně Vánočně laděných tvůrčích dílen. Pekly a zdobily se perníčky, vyráběly svícny z dýní i z kostkového cukru, malovalo se, oživovaly se vánoční tradice, kouzelník učil kouzla s malými kouzelnickými hůlkami a talíři a Fénix, posílený o Honzu Nohu a Marušku Zicháčkovou nacvičoval s dětmi Vánoční Hru „V slámě spí“. Sandra, Nikola, Dominika, Tomáš, Mirek i další se ukázali jako velmi talentovaní herci a po obědě předvedené představení bylo velmi slušné. Fénixí koledy už zpívali všichni, kdo nezpíval, aspoň cinkal Múzami přivezenými nástroji. Kouzelníkovo následující vystoupení bylo opět obrovským úspěchem a další dětské taneční číslo nabitý pořad skvěle korunovalo.

Pak už nastalo loučení, které i tady nebralo konce. Únavou a náledím poznamenaná cesta do Prahy nemohla dojmy z Krompachu ani smazat, ani oslabit. Snad se sem brzy vrátíme.

o.s. Letní dům
Video

Vlastní stránky

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz