uskutečněné akce

Výjezd č.33 - DD Ledce II (návrat)

22.11.2003

Do dětského domova v Ledcích jsme se vypravili už po druhé a opět se potvrdilo, že návraty jsou přínosem nejen pro děti, ale i pro nás. Přijeli jsme s jiným programem a značně obměněnými návštěvníky. Sestava byla převážně hvězdná - Josef Somr, Věrka Slunéčková, Aleš Procházka, Gabriela Vránová, Paul Merild a Karel Navrátil.

Děti nás přivítaly nadšeně a byly od samého začátku neuvěřitelně aktivní. S jejich živelností jsme měli plné ruce i hlavy práce a měli jsme co dělat abychom se drželi múzického zadání.

Při zachraňování na arše děti namalovaly spoustu krásných obrázků (viz. výstava) a po opulentním obědě nás provedly svými pokoji. Ty jsou převážně strohé, tmavé a schází jim osobitost. Mladší děti chodí do školy ve Smečně, ale starší mají třídy přímo v budově DD. Do svých pokojů mohou chodit jen v určený čas, nebo s dovolením vychovatelů. Jinak jsou pokoje zamčené stejně jako některé toalety. Vychovatelé k nám ovšem byli velice vstřícní a ochotní a zdejší pohostinnost neznala mezí.

Po múzickém kvapíku, písničkách, hraní, malování, kouzlení a velkém prodlužování návštěvy ze strany dětí jsme opět dostali spoustu dárků. Radost dětí i nás múzáků byla veliká. Nejraději by si nás tu nechali na stálo, nebo s námi odjely. Jen té volnosti by v Ledcích mělo být víc.

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz