uskutečněné akce

Výjezd č.26 - DD Klokánek

17.9.2003

Další premiéru měli reprezentanti Múz dětem v pražském Klokánku Fondu ohrožených dětí. Obludná budova sídlištní školy skrývá velmi příjemné zázemí pro více než 30 dětí. Je tu zřetelně více „tet“, které se o děti starají než ve většině dětských domovů a děti samotné jsou bezprostřednější. Jejich bezprostřednost sice trochu pozměnila plánovaný scénář návštěvy, ale radost návštěvníků, dětí i tet nebyla o nic menší.

Své místo a nadšené posluchače našly písničky,pohádka i kouzla a z dětí se postupně stávali herci, bubeníci, kouzelníci i obyvatelé džungle. To poslední při bitvě, kterou na závěr rozpoutal principál Pavel Kočí. V ní byly zbraněmi míčky a plyšáci. Nakonec ovšem zdejší děti dokázaly to, co někdy neumí ani děti v normálních rodinách, totiž binec po sobě uklidit. Prohlídka dětských pokojů i zázemí Klokánka ukázala, že i v děsivé architektuře socialistické školy se dá vytvořit prostředí vhodné k životu.

Před loučením se před školou děti projely v našem autě a na klíně řidiče-kameramana Jardy Krakonoše Bureše se ocitlo postupně několik adeptů řidičského umění. V utěšené atmosféře Klokánka bylo při návštěvě Múz dobře všem.


Návštěvníci/účastníci: Zuzana Velebová, Marie Zicháčková, Pavel Kočí, Paul Merild, Karel Navrátil, Jan Noha

Fond ohrožených dětí
Fotografie Video

Vlastní stránky

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz