uskutečněné akce

Výjezd č.22 - UT Červený Újezd

24.8.2003

První „múzická“ návštěva uprchlického tábora začala přes složité domlouvání a přípravy rozpačitě. Nikdo nás totiž v neděli v půl jedenácté jak bylo domluveno nečekal. Malý letáček ohlašoval „vystoupení divadla Múzy dětem“ na 13.30 a „múzáci" se tedy pro jistotu vydali s bubny a loutkami na prostranství mezi baráky bývalých sovětských kasáren.

Bubny rychle přilákaly děti i dospělé ze všech koutů tábora a během půlhodinového improvizovaného vystoupení jsme si domluvili spolupracovníky na odpoledne. Setkání v jídelně předčilo všechna naše očekávání. Přibližně 50 dětí se nenechalo vyrušit jazykovou bariérou a malovalo, tleskalo, smálo se o sto šest. Po legendě o pomerančích, loutkové pohádce O ptáku štěstí, první dávce kouzel, písniček a po velkém společném bubnování se návštěva přesunula ven před zkušebnu zdejší arménsko-slovenské kapely.

U mikrofonu se střídali zpěvačky a zpěváci z Čečny, Angoly, Maďarska, Ukrajiny, Ruska a dalších zemí, kolem hudebníků se shromáždil snad celý tábor. Vervně tančící fotbalový trenér z Ukrajiny si mezi figurami lambady postěžoval, že v táboře není jediný míč, takže nemůže dětmi pracovat. Loučení se tentokrát neobešlo bez slz a diky za odpoledne, z něhož návštěva Múz udělala svátek nebraly konce. Za část honorářů omterpretů do Červeného Újezda putovaly dva fotbalové míče, šachy, scrable a sada deskových her. Ať aspoň trochu pomohou zpříjemnit pobyt za plechovou ohradou.


Návštěvníci/účastníci: Marie Zicháčková, Pavel a Šimon Kočí, František Kostlán, Paul Merild, Karel Navrátil, Jan Noha, Jan Polívka, Justin Svoboda

(V areálu platí zákaz fotografová

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz