uskutečněné akce

Výjezd č.20 - DD Broumov

30.7.2003

V polovině prázdnin se vydaly „Múzy“ do Broumovského DD. Jde vlastně o dvě sousedící zařízení s různými zřizovateli. Protože jsme se tentokrát chtěli zdržet do večera, přijeli jsme na místo po obědě, abychom neujídali. Přesto na nás čekal tác s řízky.

Místo původně ohlášené Lenky Dusilové, které návštěvu znemožnilo nachlazení, návštěvu zahájila esoterická hudba Ireny a Vojty Havlových. Pro děti to byl sice trochu nezvyklá začátek, některé měly problém se soustředěním, ale do harmonických vibrací viol da gamba, violoncella, klavíru i křehkých hlasů se nakonec zaposlouchaly i malé děličky, které v průběhu „koncertu“ přivedly vychovatelky ze sousední speciální mateřské školky. Náročnější produkci Havlových následoval obligátně úspěšný kouzelník a pohádka Pavla Kočího, v níž excelovaly místní dětské herecké hvězdy.

Po přestávce se aktivita Múz rozdělila. Na hřišti probíhal sportovní duel mezi domácími a kombinovaným týmem Múz, v DD se zpívalo o sto šest a dovezené nástroje přišly ke slovu i při 20ti minutovém bubnování dua J. Noha, K.Navrátil. Naposledy jmenovaný také upravil a zhudebnil text, který napsala děvčata a vzniklá reggae hymna zněla DD opakovaně. Návětěvu zakončilo večerní opékání buřtů a loučení se slibem návratu.

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz