uskutečněné akce

Výjezd č.19 - DH Malejovice II (návrat)

10.7.2003

Zatímco pondělní herecká návštěva tábora při dětské hospicu v Malejovicích byla vstupem na neznámou půdu, čtvrteční repríza se stala setkáním dobrých známých, a to i přesto, že přijela zcela jiná sestava návštěvníků. Maruška Zicháčková, Jan Noha, Karel Navrátil a v premiéře i Jiří Prokop Zicháček jako Fénix, exotický hudebník Svíťa a rodinná loutkářská dvojice Pavla a Šimona Kočích doplnění kouzelníkem Paulem Merildem přivezli tentokrát program, který zaplnil celý den. Ve všech jeho částech bylo dost prostoru pro spoluúčast dětí a ty tento prostor také patřičně využily.

Návštěvu odstartoval po zpěvu táborové hymny a několika písní z pondělní návštěvy další novic Múz výtvarník a scénograf Honza Polívka. S ním si děti vyzkoušeli různé výtvarné techniky, pak přišly na řadu bicí nástroje, pila, fujara, řada dětí se ocitla v rolích loutkoherců a při písních Beatles došlo i na dívčí sbory u mikrofonů. Nechyběla ani taneční vložka, tentokrát překvapivě v podání 24 letého Pavla. Písničky Fénixu na žádost dětí množil na místní kopírce P.Vopelka se synem Michalem a produkční Múz Martina Foltýnová. Nakonec přišla přece jen na řadu alespoň jedna táborová hra. Před odjezdem nás „duchovní matka“ dětského hospicu Markéta Královcová přivítala ve společenství, které vnáší světlo do života zdejších klientů někdy i proti vůli státních institucí.

Nadační fond Klíček
Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz