uskutečněné akce

Výjezd č.12 - DD Solenice

24.5.2003

V krásném Povltaví leží pod hrozivým masivem Orlické přehrady vesnice s řadou odpudivých bytovek postavených v padesátých letech minulého století. Z nich jedině DD je zrekonstruován do podoby vhodné k životu. Na návštěvu sem kromě řidiče-kameramana Jardy a hudebníka-organizátora Karla přijeli Barbora s Kristýnou coby divadélko KRAB, Jakub Noha s kytaristou Bubákem a multiinstrumentální world-music-man Svíťa.

Pohádkové představení KRABu se konalo v jídelně, která ještě nesla drobné stopy loňských povodní. Děti, hlavně ty menší, mohly na loutkách oči nechat. Ještě před obědem zaplnila venku nainstalovaná aparatura Múz a muzikanti hudbou celý areál domova i část vesnice. Oběd a odpolední produkce se uskutečnily ve stínu vrb na zahradě. Jakub Noha zaujal děti svými písničkami i písničkami Beatles, Swetja hrál na fujaru, na pilu a kouzlil s elektronickými krabičkami. Děti si mohly sami hru na jeho nástroje vyzkoušet a dělaly to s velkým nadšením – i rámusem. Kristýna pak zpívala svoje písničky s harmonikou. V bloku místní a společné produkce zazpívaly Renata a Mája a přidaly se i malé tanečnice. Nakonec nastala autogramiáda na ruce novopečených fanynek, velké chválení a halasné loučení. Pak zazněl sborový křik: “Ať žijou múzy dětem“... a jelo se domů.

Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz