echo

Ohlasy dětí z DD Dubá Deštná na naši návštěvu po 13 letech

22.2.2024

Přeji hezký den,
posílám slíbenou reakci několika dětí na Vašim akci u nás v Deštné. Pro pobavení jsem to přepsal stejně, jak děti napsaly. Z reakcí i ostatních to jasně vyhrál kouzelník.
Mějte se krásně, pozdravujte kolegy.
S pozdravem
Pavel Řasa

--

Plánované navštívení Múz dětem v našem dětském domově vždy pro děti radostné očekávání něčeho zajímavého, zábavného co jim zpestří víkend a na co budou vzpomínat. Nejinak tomu bylo i o únorové návštěvě. Po úsměvném představování hostů začal vlastní program. Vyzkoušely si zpívání s pohybovým vyjádřením děje. Všichni dostali nějakou roli v pohádkovém divadélku. Ti zručnější, hlavně dívky, si osvěžili zručnost při korálkování, odkud si všichni nosili náramky a přívěsky. Nosí je stále. Váží si jich. Mají-li na nich nějakou závadu, chtějí je opravit.

Podle zájmu jednotlivých dětí je hodnocení nejlepšího programu různé. Pro větší děti bylo zážitkem bubnování. Něco jiného je si poklepávat do rytmu a něco jiného je mít v ruce opravdový buben. Učit se od lektora správnému úderu pro různé znění bubnu, držení rytmu atd. Ještě večer se od kluků z pokoje ozývalo naučené „bubnování“.

Některé děti propadly zkrásnění vzhledu malováním motivů na obličej. Nikdo si nechtěl připustit, že to malování si do školy nechat nemohou a že se s ním další den rozloučí. „Mám kresbu, tak se přece nemůžu koupat“. Nalákalo to i dítě s atopikem. Ekzém neekzém, obrázek je obrázek!! Tam jsme museli zasáhnout.

Pro děti bylo dle reakcí největším zážitkem vystoupení kouzelníka. Byl přímo u nich. Z bezprostřední blízkosti viděly naprosto nevysvětlitelné kousky. Občas se do nich i zapojily, ale jak to udělal, to nešlo pochopit. O tom se diskutovalo ještě druhý den. Nápadů jak to mohlo být uděláno, bylo mnoho, až po ten, že je to opravdu kouzelník.

Všichni vychovatelé jsme se shodli, den byl dětmi velmi pozitivně hodnocen. I přes mnohý handicap s trpělivostí a pozorností, byly děti po celý den plně zaujaty programem a vydržely s pozorností až do samého konce. To je opravdu velký úspěch. I následující dny si děti jednotlivé zážitky mezi sebou probíraly a Múzy byly trvalejší téma, než jsme čekali. Samozřejmě bylo mnoho dotazů, kdy k nám zase Múzy přijedou. Doufáme, že ano.

Foto z Fotogalerie

Foto z Fotogalerie

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz