echo

Děti z DD nepotřebují dárky, staňte se patronem, píše časopis Forbes

19.12.2021

Foto z akce Celý advent ve Forbesu přinášejí příběhy zajímavých a inspirativních lidí, kteří se rozhodli pomáhat druhým. Tentokrát napsali o Programu Patron.

„Patroni nám často říkají, že nikdy nedělali nic smysluplnějšího. Že je to naplňuje a nahlédli díky tomu do zcela nového světa. Od holek a kluků zase slýcháme, že patron pro ně představuje dospělého kamaráda, o kterého se mohou opřít, někoho spolehlivého, kdo zůstává, nezajímá se o minulost, ale o budoucnost,“ říká Lukáš Talpa z Ligy otevřených mužů, kde to všechno začalo.

Právě tady před osmi lety zaznamenali u mužů poptávku angažovat se na poli dobročinnosti. Nechtěli ale dávat peníze, nýbrž předávat, co umějí. Spojili tak síly s organizací Múzy dětem a začali dětem z dětských domovů nabízet tu největší pomoc. Sebe. Právě něčí podpora má totiž velký vliv na to, jestli se tito lidé, kteří to neměli v životě lehké, zvládnou postavit úspěšně na vlastní nohy.

Za osm let prošlo celým programem 104 patronů a 28 patronek. Těch aktivních je dnes 45 na území Prahy, Brna, Plzně, Zlína a Pardubic. Jako patron ale můžete být i odjinud, pouze budete muset do těchto měst přijet.

Úkolem patrona není převzít roli sponzora ani rodiče, ale nabízet svůj čas a životní zkušenosti.

Přečtěte si celý článek na: forbes.cz/deti-z-detskych-domovu-nepotrebuji-darky-ale-vztahy-stante-se-jejich-patronem/

Pokud se vám líbí, co patroni a patronky dělají, podpořte náš projekt ve vánoční kampani https://www.darujme.cz/projekt/1205518.

Projekt

 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz