echo

Michaela Maurerová: zakladatelka a patronka projektu Korálky dětem [OnaDnes.cz]

10.12.2012

Ráda si ze starého oblečení vyrábí nové, šmejdí po bazárcích, vyrábí přátelům šperky z korálků, umí domácí zavařeniny, zalévá svou biozahrádku a kromě manžela a tříletých dvojčat se stará o králíky, kachny, psy a dvě oslice. Ke všemu dostala nálepku patronky umělého oplodnění a filantropky. Máte chuť zvolat: Míša na Hrad?

Prý jste chtěla být prezidentkou. Proč nejste mezi kandidáty?
To jsem chodila do školy. Když celá třída brblala, tak já se zvedla a řekla všechno nahlas a ostatní dělali, že mě nevidí. Mohla jsem být klidně prezidentka vesmíru.

Sledujete blížící se volby?
Sleduju a sama sebou jsem překvapená, že ještě nejsem vším děním otrávená. Dokonce se musím přiznat, že jsem poprvé v životě podepsala petici. Podpořila jsem svým hlasem Vladimíra Franze, mého bývalého profesora na DAMU. Jsem přesvědčená, že je velmi vzdělaný a inteligentní. A to, co ostatní považují za handicap, což je jeho potetovaná vizáž, já považuji za přednost. Jeho vzhled mu může pomoct upoutat pozornost při prosazování názorů.

...

Jak dobíjíte?
Kromě práce, kamarádek, jógy, která mě zklidní a udržuje v kondici, mám od mala ráda ruční práce. Každou sobotu a neděli jsem doma na koberci něco vytvářela a poslouchala přitom rozhlasové pohádky. Dodnes nedokážu sledovat televizi se založenýma rukama. To okamžitě usínám. A tak háčkuju, vyrábím nejrůznější doplňky, šperky a ozdoby z korálků a kamenů, dárky pro nejbližší, protože čas je dneska to nejcennější, co můžete darovat. Ráda vymýšlím zlepšováky. Mám takovou loveckou vášeň: koupím třeba v sekáči tričko, které má pěkný střih a dokážu z něj vymyslet model, který vypadá fakt luxusně, to mi udělá větší radost, než kdybych měla peníze a koupila si značkovou drahou věc. Kdybych nebyla herečka, přála bych si mít vlastní butik se svou značku.

Je výhoda, že manžel rodinu uživí, takže si můžete zkoušet podnikat, jak se vám zlíbí.
Být jen dekorací bohatého chlapa by mě nebavilo, stejně jako sedět doma a starat se jen o rodinu. To už bych šla raději rovnat zboží do supermarketu. Děti a domácnost mě baví, ale slovy Zdeňka Svěráka jsem vítací typ. Potřebuji se s nimi rozloučit, abych se mohla těšit na vítání. Kdybych s nimi byla pořád, vážily by si mě, že jsem se starala, ale chyběl by respekt a pýcha za to, že jsem něco dokázala.

...
Michaela Maurerová
Založila charitativní projekt na pomoc dětem v dětských domovech Korálky dětem, moderuje každý rok celorepublikový festival dětí z dětských domovů, nedávno podpořila projekt nadace Debra Motýlí křídla.


Kompletní rozhovor na webu OnaDnes.cz.

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz