echo

Dopis, který napsala Anna Fialková

16.4.2008

Dobrý den, pane Navrátile,

snad Vám udělá radost jakási kulturní odezva naší návštěvy v DD Sazená před deseti dny... Na konto mého povídání si s několika dětmi o divadle (ve volných chvílích volného pohybu po budově i při naší "zkrášlovací" miniseanci s pí. Milenou St.) mě napadlo, že bych zájemce mohla pozvat 15.4. (čili dnes) do divadla ve Slaným, kde Středočeské divadlo Kladno hostovalo s komedií - muzikálem "Tajný deník Adriana Molea".

Zavolala jsem tedy řediteli DD, panu Beránkovi, a tuto akci s ním domluvila. Nakonec přijelo pět dětí (tři děvčata a dva kluci) společně
s "tetou".

Přestože bylo tohle představení ve Slaným na předplatné, tzn. do posledního místa obsazené stálými diváky, a mí hosté museli sedět na přístavcích, vůbec jim to nevadilo a svá "VIP" místečka si pochvalovali.

Děvčata dokonce uplatnila teoretické i názorné "školení" paní Steimaslové o líčení; moc jim to slušelo (všimla jsem si i nakulmovaných vlásků :-) )

Překvapená jsem byla i z účasti dvou kluků (že vůbec nějací přijeli) i z toho, že se chovali prímově a divadelní představení si chválili.

O pauze jsme společně poseděli v klubu, snažila jsem se je pohostit, ale byli tak skromní, že mi k nějakému rozšoupnutí nedali moc šancí. Snad jim udělá radost alespoň CD soundtracku s bigbeatovou muzikou z onoho muzikálu, které nazpívali přímo herci kladenského divadla. Ostatně muzika prý podle holek byla "supr" :-)

Škoda, že museli odjet hned po skončení představení (i tak prý přetáhli danou večerku - a ráno škola volá), protože herci se na ně těšili a i s nimi jsem jim chtěla udělat společné foto. Leč "teta" zavelela, a to se nedá svítit ;-)

I tak jsem byla ale ráda, že alespoň 5 dětí z DD Sazená prožilo hezký večer s múzami, že snad mají nějaké zážitky a že se dvě a půl hodiny smály.

Posílám pár fotek... (na té společné se Patricie, kdo ví proč, schovává za svou sestru).

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz