uskutečněné akce

Výjezd č.191 - DD Polárka Písek VII

14.6.2008

Do Písku jsme jeli jen malým autem ve trojici múzáků na početně největší návštěvu dětského domova v historii Múz.. Tento paradox způsobil na výjezdu nepřítomný Honza Potměšil, který nás spojil s Jezernickými pány a jejich prostřednictvím i kejklířem Slávkem a jeho partnerkou jich přijelo z Tábora do Písku 19.

Jezerničtí páni jsou jakýmsi novodobým rodinným klanem šermířů a divadelníků, kteří s nadšením jezdí zejména za dětmi, aby je seznamovali s historickými zbraněmi a jejich historií a hráli jim autorské pohádky. Nu a tohle všechno se dělo také v Polárce.

S principy našich výjezdů asi nejpřirozeněji splynul kejklíř Slávek, který vytvořil s naším kouzelníkem Paulem místy téměř kongeniální dua a oba spontánně vedli velmi poutavě improvizovanou magicko žonglérskou dílnu. Mne osobně nejvíc zaujal „špatně opravený míček“ Otakar, což bylo diabolo. Slávek s ním neumí nijak omračující kousky, ale poetická a Víťou Marčíkem pozitivně ovlivněná prezentace Otakara, ale i mnoha dalších kousků a předmětů je plná poezie a dává prostor pro dětskou fantazii.

Děti zaujaly i obě pohádky v provedení Jezernických pánů, v nichž nechybělo šermování a kde měl důležitou roli i malý yorkšíráček Goliáš.

Mne osobně ovšem nejvíc zaujalo záživně pojaté, cca ¾ hodinové seznamování s meči, dýkami, bijáky, štíty a dobovým oděním. Mužská hlava rodu (v „civilu“ policista) Richard vše vysvětloval s nakažlivým zaujetím a s nenásilnou asistencí svých tří potomků a ženy. Jako největší herecký talent se v této části bohatého dne ukázala půvabná Míša, ale v přirozené věrohodnosti za ní nezaostali ani její sourozenci Ríša a Břéťa (ten byl i mezi nejaktivnějšími spolupracovníky Paula a Slávka).

Při výčtu kvalitních hereckých a šermířských výkonů nelze nezmínit hlavní hybatelku Jezernických pánů a pramáti rodu Hanu, ani Patrika, jehož spříznění s Fridrichovými mi zůstalo utajeno.

Dalším „umělcem“, tentokrát místním byla paní kuchařka, která vykouzlila skvělý oběd i pro tak početnou návštěvu. U oběda jsme si s dětmi popovídali jako s dávnými a výtečnými kamarády. Ať šlo o Adélku, Verču, vlastně 2 Verči, Patrika, Pavla a řadu dalších, všichni s námi družně trávili příjemné hodiny i přes to, že v Písku ve stejný čas probíhaly Písecké hry, plné možná atraktivnějších lákadel.

S píseckými dětmi, ale i s tetami a s dobrým duchem Polárky Radimem Korešem se těšíme nashledanou nejen na Životě nanečisto!

Karel – principál Múz


Návštěvníci/účastníci: Jezerničtí páni (Hana Fridrichová - Richard Pexa, Ríša ml. vnuk , Břéťa vnuk, Michaela Pexová - vnučka, Marie a Patrik Zalabovi, Marta a Petr Kirchnerovi, Pavla a Pavlínka Doležalovi, Olga Lutovská, Vladimír Fridrich - manžel), Vjačeslav Jurevič Nečunajev - kejklíř Slávek, Paul Merild, Karel Navrátil+ Dixi, Jaroslav Krakonoš Bureš

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz