uskutečněné akce

Výjezd č.186 - DD Lety II

9.5.2008

Do Letů jsme sice dorazili již podruhé, ale protože to bylo tentokrát v naprosto nové sestavě, byla to pro nás všechny premiéra. Trochu pravda poznamenaná neúčastí původně přislíbivších herců, ale i tak „výživná“. Omráčil nás už samotná areál DDŠ a DD, který je nejen velmi účelný, ale navíc architektonicky víc než zdařilý.

Nu a za dojmem z architektury nezaostaly ani dojmy z obyvatel celého areálu. Tety i děti byly víc než vstřícné, protože však značná část dětí odjela z DD na prodloužený víkend ke svým domovským rodinám, doplnily dopolední sestavu děti z Diagnostického ústavu a múzování jsme si užili všichni.

Při neúčasti kouzelníka se stal už tradičním „otvíračem“ našich návštěv žonglér Adam. Začátek to byl úchvatný a Pedro, který pak převzal žezlo za ním v ničem nezaostal. Děti nám byly přirozenými partnery a to ve všem, co jsme jim byli schopni nabídnout.

Největší zájem asi byl o break dance, takže Petr měl žáků možná víc než čekal a druhý den v Kralupech měl se svými svaly a šlachami nemalé potíže. Do breakování se na velmi solidní úrovní zapojili Petr, Tomáš, Pali, Radek, Pepa, Honza, Martin, Mário

U žonglování asi nejvíc z domácích uspěli Tomáš, Petr a Iva. Tentokrát jsme sice byli bez profesionálních herců, ale herecká etuda na motivy africké pohádky se na pořad odpoledne přece jen dostala. Role vypravěče pohádek se překvapivě ujal Pedro a jeho pohádky měly u dětí úspěch i přesto, že vlastně neměly ani poselství ani pointu. Osvědčilo se to, na čem jsou africké pohádky založené – charisma vypravěče a vtip jeho projevu. V té dramatizované byly úspěšně zapojeny i děti: želva Katka, lev Vlastík (opravdový král zvířat), kozel Pali, želvák Nikola, pes Terka a kozička Helenka.

Při zpívání písniček rozličných, které doprovázeli na kytary Karel, Kópa a Maruška se kromě velmi múzické tety s chutí zapojovala hlavně děvčata Helenka, Katka, Ivanka, Lucka, Terezka.

Kluci Radek, Pali, Petr a Tomáš raději bubnovali, ale bubny přitáhly i Helču a Katku..

Při výčtu aktivit nesmíme zapomenout na beatbox, který si zkusili Petr, Tomáš, Radek, Pepa, Martin, ale jasnou jedničkou na skutečně špičkové úrovni byl Radek

Aby byla paleta dění úplná, je třeba zmínit i žonglování, ve kterém byli střídavě úspěšní Petr, Tomáš, Pali, Radek, Katka i Ivanka.

Oběd byl skvělý, takže chvála patří i kuchařkám.

Trochu nás sice potrápilo na jarní dny nezvykle žhoucí sluníčko, ale když jsme se před ním ukryli do prostorné a stinné tělocvičny, přežili jsme i jeho nápor ve zdraví.

Návštěva Letů byla neformálnější a strukturou volnější než je běžné, ale z našeho pohledu to nebylo na škodu. Maruška se domluvila i na dalším působení dvou dospělejších obyvatel na podzimním běhu Života nanečisto a z Letů jsme odjížděli spokojeni, provázení přátelským máváním dětí i tet.

Karel – principál Múz


Návštěvníci - interpreti: Maruška Zicháčková, Adam Jarchovský, Pedro Joao Macaxi, Karel Navrátil + Dixi, Petr Weiser, …Kópa…

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz