uskutečněné akce

Výjezd č.167 - Česká Lípa VII (Kostelík Heřmaničky)

13.10.2007

Foto z akce Netradiční podoba našich výjezdů do České Lípy se přenesla i do dalšího společného koncertu v kostele v Heřmaničkách. Jezdíme sem často a rádi. Skoro tak často, že máme někdy špatné svědomí vůči jiným DD. Když už jsme ale kostelíček v Heřmaničkách křtili, těžko odmítat účast na občasných slavnostech, které v něm probíhají.

Začali jsme ovšem zas v budově DD v České Lípě. ..a práce s dětmi byla tentokrát ještě příjemnější a snazší než jindy.

Sérii zkoušení s dětmi načal Pedro, jehož dva afričtí kolegové vystupovali v té době na gorilím křtu v ZOO (oslovili je tam při nedávném Škatulení).

Děti nás překvapily tím, že všechny africké písničky uměly bezvadně od posledně, takže stačilo malé „opáčko“ a byly na koncert připraveny. Totéž platilo o zkoušení fénixích písniček Ovocná a Johanka. I tady byl dětský sbor perfektní a divit jsme se tomu přestali teprve tehdy, když jsme viděli a slyšelí sbor v akci s doprovodem „sbormistra“ Pavla, který mezitím přišel s kytarou a šátkem kolem hlavy. Většinu sborových „pecek“ už jsme znali, ale provedení bylo teď o moc jistější a plnější.. Také sólová písnička Lenky z muzikálu Jesus Christ Superstar zněla perfektně. Protože zkoušení proběhlo skvěle, šli jsme před obědem na zahradu podívat se na žonglérské čarování v podání Adama. Kluci si venku vyzkoušeli bubny a domluvili jsme se, že žonglování a bubny tentokrát předsuneme před kostel.

Dramaturgii koncertu jsme domlouvali s moderátorkou Monikou při a po obědě a Monika si vymínila, že si vezme na pomoc místní klukovské moderátorské trio. Při obědě jsme s potěšením zjistili, že místní skříteček Kristýnka, která sem přišla těsně před naší minulou návštěvou, už jí jako normální dítě. S fénixími sólistkami Bárou a Alicí jsme po obědě ještě nacvičili nové instrumentální číslo, domácí Martina s Monikou došly na autobusovou zastávku pro Jacquese a dívčí africkou posilu Sharley…a byl čas se vydat do Heřmaniček. Tentokrát řídil Marek, takže jsme nebloudili, počasí nám přes škarohlídské předpovědi oficiálních rosniček přálo a zbyl čas i na vřelé vítání s hosty i domácími. Byli jimi mj. první náměstkyně ministra školství (a pro momentální neexistenci ministra vlastně úřadující ministryně) Eva Bartoňová, mistostarosta České Lípy Jan Stejskal, ale také pan inženýr Boček, který má rekonstrukci a nové využití heřmanického kostelíka z velké části na svědomí a další. Za kostelem vyrostly opět stany do nichž „tety“ s děvčaty připravily pohoštění, kterému se teď říká raut.

No a pak už to jelo. Kluci začali bubnovat, Adam přes sluníčko svítící mu do očí žonglérskými kousky vyvolal bouřlivý potlesk, Monika pozvala všechny dovnitř a po povinných krátkých projevech (nejkratší měl pan místostarosta) a přípitku začal koncert. Alice a Bára zahrály pár instrumentálních kousků na cello a flétnu, moderátoři podněcovaní Monikou ohlásili vystoupení Afričanů, které Monika nechtěně utnula hned po první písni, ale když se k zpívajícímu Fénixu přidal z kůru dětský sbor, přišlo ke slovu, či ke zpěvu znovu africké trio, tentokrát s velmi kvalitním a mohutným doprovodem dětí. Finále obstarali místní, ovšem za vydatné rytmické i pěvecké podpory Fénixu i ostatních múzáckých hostů. Od druhé písně byl už sbor před oltářem, takže bylo místo i na taneční kreace. Zazněly písně filmové, muzikálové a všichni účinkující odcházeli z kostela za mnohojazyčně znějícího kánonu „červená se line záře“.

Silný potlesk, který přerušoval ve správných chvílích koncert patřil všem, i když si ho i tentokrát zasloužily hlavně děti. Kromě našich „starých“ známých vůdčích osobností Martiny, Moniky, Lenky, Radka a Angeliky to byli 2 Lukášové ,Petra, Jirka, Tonda, Lucka, Pavlína, Šárka a 3 Janové, či Honzové. Škoda jen, že se do Heřmaniček nevydaly všechny děti s kterými jsme trávili dopoledne.

Před odjezdem jsme ještě ochutnali dobroty připravené „tetami“ kuchařkami, na cestu dostali výtečný štrůdl a pak už principál Karel, byť nerad, hnal všechny do auta, protože Múzí výpravu čekala další akce, tentokrát v Borovnici. To už je ovšem jiná kapitola. Do České Lípy posíláme velké Ahoj a konstatování: „Jste bezva!“


Návštěvníci/účastníci: Alice Kodýtková, Bára Prokopová, Sharley Monika Zaťková, Maruška Zicháčková, Adam Jarchovský, Marek Landštof, Jacques Moliba, Pedro Joad Mocaxo, Karel Navrátil + Dixi

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz