uskutečněné akce

Výjezd č.82 - DD "Polárka" Písek III (2. návrat)

11.12.2004

Když jsme jeli potřetí do DD Polárka, trochu jsme se obávali toho, že se nám vymstí výjimka z pravidla, které nám káže vždy podstatně obměňovat sestavu návštěvníků. Jelikož nás večer opět čekal koncert v R&W café, jel za píseckými dětmi opět jen mírně obměněný Fénix. Naše obavy se rozptýlily hned po zaťukání na dveře penzionu v Pasekách, kam se děti přestěhovaly kvůli rekonstrukci své domovské budovy.

„Kdo je?“ ozvalo se zpoza dveří a na odpověď „Múzy“ se vybuchl bouřlivý řev, v němž se mísilo „hurá“ a „už jsou tady“ s radostným jekotem. Adélka se ptala po Františkovi, Karel byl okamžitě ověšen a kouzelník zajat. Prostě jsme se vrhli do kotlíku žhavých emocí, z něhož jsme se dostali až po odjezdu.

A nakonec přece jen všechno probíhalo jinak než při našich minulých návštěvách. Pro část múzování jsme zvolili klubovnu, kde jsme v kruhu animovali písničky, hráli pohádky, zpívali bubnovali a nakonec i tancovali.

Hned na začátku se děti dožadovaly písničky Johanka, s chutí se pustily do animace Mezi horami a pohádky jim také šly k duhu. Tereza děti učila svatební židovský tanec a přestože to nebylo nic snadného, děti vše zvládly na jedničku. Na kouzelníka jsme přecházeli do jídelny a tentokrát se do dovádění s dětmi zapojili všichni. Jen místní mladí mužové byli trochu zdrženliví a slečny se víc než múzování věnovaly pomáhání v kuchyni.

Většina, včetně múz a múzáků se pak se stejnou chutí pustila i do zaslouženého oběda. U jídla nás tentokrát nikdo neokřikoval abychom nemluvili a tak jsme s dětmi šveholili o sto šest. Po obědě následovala prohlídka pokojů a pak překvapení na překvapení. Ve zkrácené pingpongové bitvě zvítězily Markéta s Věrkou nad Zdeňkem s Karlem, při další sérií kouzel se v klubovně připravili později dorazivší Bengas a jejich plnokrevná muzika pěkně rozehřátou atmosféru nažhavila ještě víc. V jídelně se zatím připravil Michal Vopelka k malé gymnastické exhibici a jeho laminátový hříbek si pak všichni zkoušeli s vervou a někteří, zejména Patrik, i se značným nadáním. Na své si přišli i naši čtyřnožci, kteří byli od dětí rozmazlováni, ale své si odehráli i při pohádkách.

Nu a po zopakování tance a závěrečné sérií písniček Bengas přišel odjezd. S některými většími dětmi jsme se ještě setkali večer na koncertu, ale většinu uvidíme až napřesrok. Kromě těch, kteří už dovrší plnoletost a budou muset DD polárka opustit. Ať se jim v reálném životě daří. Držíme palce.


Návštěvníci/účastníci: Bengas (Miguel Horvát, František Červeňák, Radek Sivák, Robert Marcin), Tereza Indráková, Věra Slunéčková + Vojta, Linda Vávrová, František Kostlán, David Landštof, Paul Merild, Karel Navrátil + Dixi, Ivo Procházka, Marek Svoboda, Michal Vopelka; Jaroslav Krakonoš Bureš, Petr a Šárka Vopelkovi, Karolína

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz