uskutečněné akce

279 - Život nanečisto 2011 - téma: Domácnost

25. – 27. 2.2011

Po úvodních seznamovacích hříčkách a ledolamkách, kdy jsme se vzájemně seznámili se svými jmény, původem a koníčky, jsme shlédli scénku s pracovním názvem „reklama na život“. „Domácnost, Práce, A co dál?!?, Domácnost, Práce, A co dál?!?. Život nanečisto Vám dá spoustu rad, jak s životem v budoucnosti úspěšně se rvát…..“ Po krátkém rozboru scénky už byl čas navštívit osud. Ponurá hudba dokreslovala atmosféru chladné místnosti. Poté už byl čas na zajištění si postele. V objektu to vypadalo jako v mraveništi. Účastníci pobíhali sem a tam, tam a sem. Někteří hned sepsali smlouvu, jiní si museli na ubytování přivydělat. V závěru ale měli všichni kde hlavu složit, tudíž mise byla úspěšná.

Po reflexi programu ubytování jsme se oblékli do sportovního a vydali se sbírat různěnohé brouky, broučky a broučínky. Za hlasitého povzbuzování moderátorky se všem podařilo nasbírat stovky brouků, které jsme vzápětí vypustili zpět do přírody.  Večeře, reklamní blok a alou na kutě.

Po ranní zahajovačce a vydatné snídani jsme se vrhli rovnýma rozespalýma nohama do programu. Povídali jsme si o tom, jak kdo bydlíme, jíme, spolubydlíme… jak jsme spokojeni a jak bychom si v budoucnu bydlení představovali. O tom, že spolubydlení nese spousty výhod i nevýhod ví každý…my jsme měli možnost si toto vyzkoušet v rodinách při programu Domácnosti. Výsledkem byla naplněná břicha všech účastníků. Po krátkém odpočinku a reflexi, jsme si zasportovali a zalámali mozek na Mařanovském memoriálu. Po vydatné večeři už byl na řadě zábavný večer plný překvapení (kdo jste nebyl, o hodně jste přišel). Večerní rituál a vzájemné odměnění se a spáááááááááááááát….dobrou noc.

Nedělní program utekl jak voda. Připomněli jsme si, jak je důležité sdílet s ostatními, co se nám odehrává v hlavě, zahráli si krátkou hříčku, zanotýskovali si a rituálně ukončili kurz.

Těšíme se na dubnové pokračování. Díky všem za to, s jakým nasazením jste do programů šli. :-)

Za celý tým,
Mařena (bez Boženy)Zúčastněné dětské domovy:
- Pyšely, Jihlava, Mašťov, Unhošť, Sázava

Vlastní stránky

Seznam všech akcí ŽNN:

 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz