uskutečněné akce

Výjezd č.15 - DD Česká Kamenice

21.6.2003

DD v České Kamenici je uprostřed parku, který vypadá jak zámecký. Patří ovšem „pouze“ k honosné vile z první republiky. I ta ovšem zajišťuje dětem prostředí, které jim v jiných DD mohou jen závidět. Nad budoucností zdejšího DD se však stahují mraky. Lukrativní nemovitost získalo město a pravděpodobně ji bude chtít využít jinak.

Návštěvu dětských múz to ovšem nijak nepoznamenalo. Loutkář Pavel Kočí tu našel zdatné kolegyně v dětských adeptkách Thálie, které nám navíc předvedly i dvě autorské divadelní kreace, kouzelník Paul Merild našel šikovné učedníky a Fénixí muzikanti ve složení Maruška Zicháčková, František Kostlán a Karel Navrátil se setkali s pěknou řádkou talentovaných spoluhráčů. Zdejší děti jsou nadprůměrně sebevědomé i vstřícné a před odchodem z domova tu mají v malých bytech možnost vyzkoušet si samostatné hospodaření.

Obligátní prohlídku DD tentokrát doplnila i vycházka do města, na které jsou vychovatelé i děti patřičně pyšní. Návštěvu ukončilo po zpěvu u ohniště obdarování všech návštěvníků keramickými dětskými výtvory a slib dalších setkání.

Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz